Cinsel Terapi Eğitimi Nedir?

Cinsel Terapi Eğitimi Nedir?

Cinsel sorun toplum olarak hiç konuşmadığımız ve sorunlarımızın dahi arasına almadığımız bir konudur. Aile temelini sarsan ve hatta boşanmalara kadar gidebilen sorunlardan en büyüğü olarak niteleyebiliriz. İnsanlar arasında cinselliği konuşmak bu kadar zor iken bu konuda sorunları olan bireylerin bunu tedaviye dökmeleri de çok zor olacaktır. Cinsel terapi profesyonel kişiler tarafından uygulanan psikolojik bir destektir.

Cinsel Terapi Eğitimi ile bu alanda insanlara daha fazla yardımcı olacak bireyler yetişmesini sağlamaktır. İster doktor, ister hemşire ya da psikolog olun bu alanda bir eğitim almadığınız müddetçe cinsel terapist olmanız mümkün değildir. Cinsel sorun ve bunun terapi yöntemi başlı başına farklı bir konudur. Cinsel Terapi Eğitimi alan bireyler bu alanda eğitimini tamamlayıp insanlara cinsel sorunları hakkında daha fazla yardımcı olarak çiftlerin daha sağlıklı ve anlayışlı bir süreç geçirmelerini sağlamaktadır. Eğitimin sonunda cinsel terapi sertifikası sahip olan danışanlar bu alanda rahatlıkla insanlara terapistlik yapabilirler. Cinsel sorun yaşayıp ve bunu kimse ile paylaşamayan çiftlerin rahatlıkla başvurabilecekleri ve destek alabilecekleri bir alan haline gelmiştir. Bu anlamda cinsel terapistlerin kendilerine danışmaya gelen çiftlere ya da bireylere olabildiğince sağduyulu ve anlayışlı bir şekilde yaklaşmaları gerekmelidir.

Cinsel Terapi Eğitiminin Amacı Nedir?

Çiftlerin özel hayatlarında yaşamış olduğu cinsel sorunları ortadan kaldırarak sağlıklı, mutlu ve tatmin edici bir cinsel hayat sürmelerini sağlamaktır. Cinsel sorunların başlı başına nedenlerinden bir tanesi yanlış öğrenilmiş bilgiler ya da bilgi eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Bu süreçte terapistlerin çiftleri bu konu üzerine doğru bir şekilde öğrenmelerini sağlamak ve bununla birlikte yanlış inanışların sebep olduğu korku, kaygı ve utanma gibi duygular giderilmiş olur. Terapistler kişilerin beden algılarının olumsuz olduğu durumlarda kişilerin beden algılarını iyileştirmeyi ve kişilerin kendi cinselliklerini fark etmelerini sağlamayı amaçlamaktadır. Kişinin kendisini tanımasını ve ne istediğini bilmesini sağlamaktadır. Cinsel tedaviler genellikle iki kişiyi kapsadığı için cinsel terapiler eşlerin birbirleri ile sağlıklı bir iletişim kurmalarını ve bunun kaçınılmaz olduğunu fark etmeleri amaçlanmaktadır. Kişilerin istek, ihtiyaç ve arzuların birbirleri ile paylaşmalarını ortaya koyar. Bu doğrultuda çiftlerin birbirleri ile olan ilişkileri iyileştirilir ve aile temeli oluşturulması sağlanır.

Sizler de Online Cinsel Terapi Sertifikası programımıza dahil olarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz…

Online Cinsel Terapi Sertifikası Programına Katılmak İçin Hemen Ara… +90 535 476 37 12  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi satın alabilirsiniz.

https://kocegitimsertifika.com/egitim/cinsel-terapi-egitimi-sertifika-programi/

Meb Egzersizleri

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar yapılır.