mangala oyunu egitmenlik egitimi 637dd256e5609 - Mangala Oyunu Eğitmenlik Eğitimi - MEB Egzersizleri - meb egzersizleri
Mangala Oyunu Eğitmenlik Eğitimi
Mangala Oyunu Eğitmenlik Eğitimi

Mangala Oyunu Eğitmenlik Eğitimi’ ni Uzaktan Eğitim Teknolojisi İle Türkiye’nin Her Yerinden Alabilirsiniz.

Mangala Eğitmenliği  Kursunun amacı, Mangala Eğitmenliği  Kursu ne işe yarar, Mangala Eğitmenliği  Kursunu kimler alabilir, Mangala Eğitmenliği  Kursunun istihdam alanları, Mangala Eğitmenliği  Kursunun kazanımları, Mangala Eğitmenliği  Kursunun içeriği, Mangala Eğitmenliği  Kursunun eğitim şekli, Mangala Eğitmenliği  Kursunun ücreti, Mangala Eğitmenliği  Kursu ile Meb’de Egzersiz Açabilir miyim, Mangala Eğitmenliği  Kursu ile ilgili İletişim numaralarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Mangala Eğitmenliği  Kursunun Dayanağı

  1. 24.06.1973 tarihli ve 14574 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan, 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu
  2. Talim ve Terbiye Kurulunun 20.04.2016 tarih ve 19 sayılı kararı ile kabul edilen, Yaygın Eğitim Kurumları Çerçeve Kurs Programı
  3. Talim Terbiye Kurulu’nun 05/09/2013 tarih ve 118 sayılı “Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulu Zeka Oyunları Dersi (5, 6, 7 ve 8. Sınıflar) Öğretim Programında Değişiklik Yapılması” konulu kararı

Mangala Oyunu Eğitmenlik Eğitimi Kursunun Amacı

Eğitimin amaçlarının başında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı devlet yada özel eğitim kurumlarında, özel öğretim kurslarında, anaokulu ve kreşlerde öğrencilerin sözel, sayısal ve sosyal zekalarını geliştirmek için kullanılan Mangala Eğitmenliğinin etkin ve verimli bir şekilde kullanılmasını sağlamak, hangi oyunların; çocukta hangi becerileri geliştirdiğini öğretmek, hangi yaş grubuna hangi Mangala Eğitmenliğinin daha faydalı olacağını bilmek ve öğretmek, ayrıca Milli Eğitim Bakanlığında çalışan öğretmenlerin ders dışı egzersiz açabilmeleri için gerekli olan eğitim ve sertifikayı ülkemizin dört bir köşesindeki öğretmenlerimize ulaştırmak için bu eğitim başlatılmıştır.

Mangala Eğitmenliği  Kursu Ne İşe Yarar?

Milli eğitim Bakanlığına bağlı ilkokul ve ortaokullarda ders dışı egzersiz açabilirsiniz, yada yine Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel öğretim kurumları, kursları, kreşleri ve anaokullarında Mangala Eğitmenliği  atölyesi kurabilirsiniz. Bir anne yada baba olarak çocuğunuzun zeka gelişimine katkıda bulunabilir, oyunları daha doğru ve verimli oynatabilirsiniz. Kendinize ait özel Mangala Eğitmenliği  kursu yada atölyesi açabilirsiniz. Belediyelerin açtığı sosyal etkinlik merkezlerinde Mangala Eğitmenliği  Öğreticisi olarak çalışabilirsiniz.

Mangala Eğitmenliği  Kursunu Kimler Alabilir?

Milli eğitim Bakanlığına Bağlı Okullarda Çalışan Tüm Branş Öğretmenleri Bu Eğitimi alabilir. Okul Öncesi Öğretmenleri, Sınıf Öğretmenleri, Mangala Eğitmenliği  Kursu vermek isteyen tüm bireyler(bölüm ve lisans farketmeksizin), lise mezunları, önlisans mezunları ve tüm lisans mezunları bu eğitimi alabiliriler. Ayrıca çocukları ile keyifli vakit geçirmek isteyen anne babalar da bu kursa katılabilirler.

Mangala Eğitmenliği  Kursunun Kazanımları Nelerdir?

Eğitimi alan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı öğretmenlere ders dışı egzersiz nasıl açılacağına dair tüm dilekçe, başvuru formları, örnek egzersiz planları verilecek olup, ders dışı egzersiz açabilmeleri için ücretsiz danışmanlık sağlanacaktır. Eğitimin sonunda alacağınız üniversite onaylı sertifika ile bu eğitimi uygulamaya yetkiniz olacaktır. Bu eğitimi alan anne-babalar çocuklarına verimli ve kaliteli zeka gelişimi sağlayacaklardır.

Mangala Eğitmenliği  Kursunun İçeriği

Mangala eğitmenliği kursunda, mangala oyununun temel stratejileri oyunun ilk diziliş ve başlangıç kuralları, genel kurallar ve özel stratejiler öğretilecek.

Mangala Eğitmenliği  Kursunun Eğitim Şekli Nasıl Olacak?

Mangala Eğitmenliği  Kursu uzaktan eğitim teknolojisi ile ister bilgisayardan, ister telefondan isterseniz tabletten eğitimi alabileceğiniz gibi yine bu iletişim mecralarından eğitiminizi sürdürebilir ve eğitimin sonunda yapılacak 10 soruluk sınavı yine internet olan her yerden telefon yada bilgisayar üzerinden tamamlayabilirsiniz. Türkiye’nin en batısından en doğusuna – en güneyinden, en kuzeyine kadar tüm illerde bu eğitimi örgün-yüzyüze yapmış olmanın verdiği gururla: isterseniz en az 15 kişilik grubu oluşturmanız şartı ile sizin bulunduğunuz ilçe/il e gelip örgün eğitimi yerinde eğitim hizmeti ile yapabiliriz. Sizden istediğimiz en az 15 kişilik bir grubu toparlayıp bir araya getirmeniz. Bu şekilde yapılacak çalışmalarda grubu bir araya getiren öğrenciden eğitim, sertifika ve diğer ücretlerin hiçbirini, talep etmiyoruz.

Mangala Oyunu Eğitmenlik Eğitimi

VAR

VAR

VAR

ÜNİVERSİTE ONAYLI

ÖMÜR BOYU

ÖMÜR BOYU ERİŞİM

1 Step 1
Bizimle İletişime Geçin
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right